strona główna

                                   mirror strony skarabo.net        

audioretro.pl

w wolnym czasie >> ramotki > magia praktyczna

 Strona  audioretro.pl  jest stroną hobbystyczną, więc nie wykorzystuję ciasteczek zapisanych na Twoim komputerze. Ale oczywiście w każdej chwili możesz je wyłączyć w swojej przeglądarce.


w wolnym czasie  >>  ramotki >  
I
kurjer donosi I temi czasy I edisoniada I medicus radzi I konstruktor domowy I magia praktyczna


MAGIA PRAKTYCZNA 

Szperając kiedyś na strychu, natknąłem się na starą, pożółkłą książeczkę, bez okładek, z niekompletną ilością stron. Wydanie zapewne jeszcze przedwojenne. Książeczka traktuje o okultyzmie i magii, o wpływie kamieni szlachetnych na los człowieka, nawet jest dział o hipnozie. Nie wiem czy mogę (prawa autorskie - chociaż autor mi nieznany), ale chciałem przedstawić ciekawe, niezwykle praktyczne czynności magiczne dla każdego. 
Mój komentarz kursywą.

"Magia praktyczna"

Kobieta, mężczyzna i miłość

Wywoływanie miłości. 

Rozmawiając z dziewicą udać że się chce jej wywróżyć (cokolwiek) w miejscu odosobnionym, postarać się by spojrzała w oczy, i wtedy rzec z wiarą: "Kophe, Kosita, non Kapheta, et publioa filii omnibus suis". 
Pytanie - czy dziewica to warunek sine qua non ? 

P
rzymocować do poduszki kobiety kawałek pergaminu z napisem: "Michael, Gabriel, Raphael, sprawcie aby (tu nazwisko i imię) zapałała ku mnie miłością prawdziwą".

Żeby osoba która kocha była wierna, trzeba wziąć kosmyk jej włosów, spalić, rozsypać na krawędzi wezgłowia jej łóżka które uprzednio posmarowane było miodem.
Hmm, jak pszczoła do miodu?

By zdobyć powodzenie w miłości u osoby ukochanej, wziąć trzeba pięć włosów własnych, złączyć je z trzema włosami ukochanej i wrzucić w ogień ze słowami: "Ures, igne Sankti Spiritu, renes nostros et cor nostrum Domine, Amen".

Jeśli dziewica chce ujrzeć twarz tego kogo poślubi, powinna wziąć małą gałązkę topoli, przewiązać białą jedwabną wstążką i ukryć pod poduszką. następnie natrzeć skronie krwią dudka i przed pójściem do łóżka odmówić modlitwę poprzedzającą zamieniając słowa: "Serwo tuo quam nuptus sim uxorem", przez słowa: "Ancillae tuae quem sim nuptura virum"
Tutaj widzę poważny problem: jak złapać dudka? Soli na ogon?     

Kobieta. Aby zmusić kobietę do mówienia, wziąć żabę, wyrwać jej język, żabę wrzucić do wody, język położyć na sercu kobiety śpiącej - przez sen odpowie na pytania. 
Metoda okrutna dla żaby - nie polecam.

Żeby zmusić do śmiechu dziewicę - wziąć trzy małe ziarenka bobu, umieścić każde z nich  pomiędzy dwoma palcami prawej ręki, położyć na sercu, spojrzeć poważnie na osobę i wymówić: "Ego, ago et superago et consumatum est". Inny sposób: 2 białe fasole, wymówić: "Ebe, Mebe, Matristope".
Uśmiechnie się ... i wszystko jasne!

W
idzenia - wziąć sadła kociego i tłuszczu kury białej, natrzeć powieki.
Zamiast LSD?

Marzenia miłosne - by się od nich uwolnić, położyć na brzuchu sztabę ołowianą z kształcie krzyża.

Zdrowie i uroda

Porost włosów. Spalić kilkanaście pszczół, zmieszać ich popiół z sadłem szczura, mieszaninę wrzucić do olejku różanego. Dodać popiołu kasztanów lub bobu palonego - smarować. 
Jeśli się sprawdzi - opatentuję. Przy okazji druga korzyść - deratryzacja.

Sok aloesu pomieszany z octem zapobiega wypadaniu włosów. 
A gdzie tu magia?

By zatrzymać krwotok - mówić: "Z krwi Adama urodziła się śmierć, z krwi Chrystusa urodziło się życie. O krwi zatrzymaj się."

Ból głowy - napisać na liściu oliwnym "Athena" - umieścić na głowie.

Choroba. Aby dowiedzieć się czy choroba jest uleczalna czy śmiertelna, należy wziąć w rękę werbenę, podejść do łóżka chorego i zapytać jak się czuje. Jeśli powie że lepiej, to wyzdrowieje, jeśli powie że gorzej, to umrze. 
Tak czy tak - 50% szans.

By wiedzieć czy chory umrze czy wyzdrowieje - wziąć kawałek słoniny, natrzeć podeszwy nóg chorego - dać psu. Jeśli zje, chory wyzdrowieje.
Dla pewności - psa porządnie wygłodzić.

Żądło pszczoły
- sadło krowie położone na miejscu użądlenia usuwa ból.

Na rany głębokie i śmiertelne - wziąć roślinę Vinea purvinea z korzeniami, włożyć ją do wina, które daje się do picia choremu w ciągu kilku dni. Jeśli w ranie znajduje się ciało obce - wyjdzie.


Aby pszczoły nie żądliły - wziąć trzy liście rośliny Plantaga amita, trzymać je w ustach przy zbliżaniu się do pszczół.
Ja tam wolę się oddalać w takich przypadkach.

Dla tych co na służbie.

Żeby nie być zranionym na wojnie - napisać na blaszce cynkowej wyciętej w kształcie gwiazdy 7-mio ramiennej: "Patrzcie na miecz Adonoja i Gedeona". Okadzić, przymocować do oręża.

Na ranę od oręża. Połknąć kartkę z napisem: "Armisi, farisi restingo". Słowa te dobrze powtarzać podczas niebezpieczeństwa.

Noc. Jeśli natrzeć sobie twarz krwią nietoperza, to można widzieć równie w nocy jak i  w dzień.
Antyczny noktowizor?

Żeby zatrzymać mordercę - wziąć krwi ofiary, gdy jeszcze ciepła, rzucić w ogień aby się spaliła. Morderca nie będzie się mógł oddalić.

Żeby zatrzymać jedną, lub kilka osób - wymówić: "Veide, Rongan, Rada, Bagadin". Położyć prawe kolano i prawą rękę na ziemi, przychylając się w tył. Podnieść się, nie dotykając lewą nogą ziemi.
Dobry sposób dla wygimnastykowanych policjantów na skrzyżowaniu. 

Aby zatrzymać węża - wymówić na jego widok: "Osi, Osod, Osia" - da się wziąć do ręki.
 No, nie wiem... A jak nie zrozumie?

A teraz coś dla recydywy

Skruszyć kraty - wziąć merkuriuszu (rtęci) i arszeniku w równych częściach, soli amoniakalnej (chlorek amonu) pół uncji, dodać uryny. Nasycić tym  płótno, skropić uryną i owinąć kraty.

Na trudne czasy

Przeciw głodowi. Modlić się do Boga przez 7 dni rano i wieczorem, 7-go dnia wziąć liść rośliny jadalnej (sałata, szczaw). Napisać na liściu miodem, rosą, wodą deszczową słowa przed wschodem słońca: "Jako deszcz spuszczę Wam chleb z wyżyn niebieskich", a z drugiej strony: "Manetur", okadzić i zjeść go. Kto go zje, przeżyje 7 dni bez uczucia głodu. Silny człowiek w ten sposób może powtórzyć 7 razy.

 

 


w wolnym czasie  >>  ramotki  >  
 kurjer donosi I temi czasy I edisoniada I medicus radzi I konstruktor domowy I magia praktyczna I


powrót do góry >

 

I strona główna I audio retro I projekty audio I w wolnym czasie I warto odwiedzić I  

©  2000 - 2022 | Projekt strony: S.C.  |  Wszelkie prawa zastrzeżone