I kontakt I strona główna I

                                   mirror strony skarabo.net        

audioretro.pl

projekty audio >> projekty Józefa > wzmacniacz na LM 3886

 Strona  audioretro.pl  jest stroną hobbystyczną, więc nie wykorzystuję ciasteczek zapisanych na Twoim komputerze. Ale oczywiście w każdej chwili możesz je wyłączyć w swojej przeglądarce.


projekty audio  >> projekty Józefa >
  I Flexi-Vox 1 I Flexi-Vox 2 I kolumny głośnikowe I wzmacniacz gitarowy I wzmacniacz TDA 2030 I wzmacniacz LM3886 dual-mono LM3886wzmacniacze TDA7294 Hybryda mocy


Wzmacniacze TDA7294

 

Przeglądając strony internetowe zauważyłem, że funkcjonuje wiele różnych opinii na temat jakości układów TDA7294 i ich przydatności do budowy wzmacniaczy audio. Wielu Ludzi poszukując informacji zadaje pytania, które wcale mnie nie dziwią i oczekuje precyzyjnych odpowiedzi. Z tymi odpowiedziami, to już różnie bywa. Przeważa chęć wzajemnej pomocy, ale często występuje brak skrupułów przed wypowiedziami niekompetentnymi, które zamiast pomagać tworzą, zwłaszcza u młodych konstruktorów, mętlik w głowach. 
Buduję wzmacniacze: gitarowe i audio od lat 60-tych, zarówno lampowe jak i krzemowe (wcześniej także germanowe). Od czasu pojawienia się na rynku 
scalonych układów mocy konstrukcje wzmacniaczy stały się znacznie prostsze. Gdy na rynku pojawił się TDA7294 postanowiłem zbudować na nim wzmacniacz, by wyrobić sobie prywatny pogląd o jego jakości. Dane zawarte w nocie katalogowej, dotyczące jego parametrów, dodatkowo do tego zachęcały. Zbudowałem 9 wzmacniaczy audio: dwa z układami pojedynczymi, w tym jeden w postaci dwóch mono bloków w jednej obudowie i jeden ze wspólnym transformatorem zasilającym oraz sześć w układzie mostkowym ze wspólnym transformatorem zasilającym (...). 

>> Zobacz artykuł w pdf.

 

 

    Józef Łukaszuk, 2013-10-15

    Kontakt: jlukas200(małpa)wp.pl  

Bezpieczeństwo:

Urządzenia elektroniczne zwykle są zasilane z sieci 230V. 
Napięcie sieciowe jest niebezpieczne, dlatego stosuj przemyślane rozwiązania konstrukcji wzmacniacza tak, by nie narazić siebie i innych użytkowników na porażenie prądem elektrycznym! 
  

Bądź ostrożny! Zawsze pracuj uważnie i z wyobraźnią.

Zanim zaczniesz samodzielnie pracować z wysokimi napięciami, poczytaj o skutkach działania prądu na organizm człowieka na stronie "Bezpiecznie!


projekty audio  >> projekty Józefa >
  I Flexi-Vox 1 I Flexi-Vox 2 I kolumny głośnikowe I wzmacniacz gitarowy I wzmacniacz TDA 2030 I wzmacniacz LM3886 dual-mono LM3886wzmacniacze TDA7294 Hybryda mocy


powrót do góry >

I strona główna I audio retro I projekty audio I w wolnym czasie I warto odwiedzić I  

©  2000 - 2012 | Projekt strony: S.C.  |  Wszelkie prawa zastrzeżone